Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produkcyjną, której głównym asortymentem są prostowniki do ładowania akumulatorów: kwasowych standardowych (ołowiowych), wapniowych (Ca/Ca), żelowych, AGM, EFB oraz Li-ion.
Sprawdź w jaki sposób zadbać o akumulator w samochodzie, motocyklu lub skuterze (link).

Prostowniki do ładowania akumulatorów - zdjęcie zbiorcze
 

Prostowniki do ładowania akumulatorów

Prostowniki "ELSIN" przeznaczone są do ładowania akumulatorów:

  • kwasowych z ciekłym elektrolitem o napięciach: 6V, 12V, 24V.
  • żelowych o napięciu 12V i pojemnościach od 5Ah do 100Ah.
  • Li-ion, AGM o napięciu 24V.

Wersje produkowanych prostowników:

  • BNW - do akumulatorów z ciekłym elektrolitem,
  • LTI - ładowarki impulsowe do akumulatorów żelowym (GEL), kwasowych z ciekłym elektrolitem,
  • BOOSTER - do akumulatorów z ciekłym elektrolitem z dodatkową funkcją wspomagania rozruchu.
 
Prostowniki do akumulatorów motocyklowych - kafelek
Prostowniki do akumulatorów samochodowych - kafelek
Prostowniki ze wspomaganiem rozruchu BOOSTER - kafelek

 

Jesteśmy również producentem prostowników automatycznych do akumulatorów instalowanych w pojazdach specjalnych, np. amublansach lub samochodach pożarniczych (strażackich). Naszym długoletnim partnerem jest firmaSzybki Start, oferujaca kompleksowe rozwiązanie w zakresie ładowania akumulatora oraz zaopatrzenia w powietrze układu pneumatycznego pojazdu pożarniczego.


Transformatory, pompki podciśnienia - produkcja wyrobów elektrotechnicznych/elektrycznych

"ELSIN", to również producent artykułów elektotechnicznych. W naszej ofercie znajdują się min.:

  • moduły pompki (do podciśnienia) na napięcie zasilania DC 12V lub DC 24V,
  • sprężarka na napięcie DC 12V lub DC 24V,
  • transformatory sieciowe (do 1200VA),
  • transformatory głośnikowe (do 50W),

Produkcja w naszym zakładzie oparta jest w dużej mierze o własne komponenty, min.: kształtka transformatorowa, korpusy transformatorów oraz obudowy  prostowników. W własnym zakresie nawijamy cewki transformatorów, składamy gotowe transformatory, montujemy obwody drukowane oraz w końcowym etapie montujemy gotowy produkt finalny.

Mając na uwadze wymogi środowiskowe oraz dotyczące zrównoważonego rozwoju, w produkcji stosujemy materiały pochodzące z odzysku (recyklingu), np. w przetwórstwie tworzyw sztucznych granulaty z przemiału, do magazynowania opakowania wielokrotnego użytku. Materiały i pozostałości po produkcji, np. złom stalowy, kartony, i inne, przekazywane są do wyspecjalizowanych firm zajmujących się odzyskiem. Współpracujemy również z firmą "BIOSYSTEM" zajmującą się recyklingiem zużytego sprzętu elektrycznego.

Prostowniki ELSIN objęte są 2-letnią gwarancją. Wykonujemy przeglądy i naprawy gwarancyjne oraz naprawy pogwarancyjne, po wcześniejszym ustaleniach z Zleceniobiorcą.

Długoletnie doświadczenie w produkcji oraz wykorzystanie własnego parku maszynowego pozwala nam utrzymywać wysoką jakość naszych produktów. Wybierając produkty "ELSIN" wspierasz polskiego producenta!


Sprzedaż wyrobów ELSIN

Osoby, firmy oraz instytucje zainteresowane zakupem naszych wyrobów mogą uczynić to poprzez:

  • bezpośrednią wizytę w dziale Sprzedaży w Ząbkowicach Śląskich (ul. Bolesława Prusa 10),
  • zamówienie wysłane pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
  • zakup na ELSIN - sklep internetowy,
  • zakup na platformie ALLEGRO, na której oferujemy swoje wyroby jako "ELSIN-Sprzedaz".

Usługi

Świadczymy usługi w zakresie:

  • wykrawanie na prasie rewolwerowej AMADA ARCADE,
  • gięcie elementów z blachy na prasie krawędziowej AMADA,
  • przetwórstwo tworzyw sztucznych na wtryskarkach WELTEC i FORMOPLAST.
Wykrawarka AMADA ARCADE
Prasa krawędziowa AMADA HFB 50
Wtyskarka WELLTEC

 

 

Elektrotechniczna Spółdzielnia Inwalidów ELSIN powstała 10-go października 1949 roku. Początkowo jej nazwa brzmiała "JUTRZENKA", jak również profil produkcji był inny niż obecnie. Produkowano głównie konfekcję lekką, cygarniczki, a następnie szkło laboratoryjne, ozdoby choinkowe, a także świece i znicze. Spółdzielnia od początku swojej działalności zatrudniała głównie osoby niepełnosprawne. W początkowym okresie byli to inwalidzi wojenni, a następnie osoby z różnymi formami niepełnosprawności, inwalidztwa.

Od 1970 roku nastąpiła specjalizacja i ukierunkowanie Spółdzielni na produkcję wyrobów branży elektrotechnicznej: cewki, transformatory, zasilacze, prostowniki do ładowania akumulatorów. Rozpoczęto współpracę kooperacyjną z innymi zakładami, np. FAEL, DIORA, PAFAL. Zmieniła się również nazwa spółdzielni na Elektrotechniczna Spółdzielnia Inwalidów "ELSIN", która pozostała aktualna do dzisiaj.

Współpracujemy z wieloma producentami, min.: "LEGRAND-POLSKA", "BOXMET" (sprzęt ppoż), "Partner" (nagłośnienia przemysłowe). Współpracujemy również z hurtowniami oraz sklepami motoryzacyjnymi na terenie całej Polski.

Produkowane wyroby wykonane są w dużej mierze na podzespołach własnej produkcji, dzięki czemu zapewniona jest wysoka jakość wyrobu finalnego. Jakość i funkcjonalność wyrobów ze znakiem ELSIN zostały docenione między innymi na Targach Motoryzacyjnych "Auto-Moto Serwis" w Bydgoszczy, na których wyroby otrzymały wyróżnienia: Prostownik BNW 12/6 oraz Sprężarka SM-1

Aktualnie zasadniczy profil produkcyjny stanowią artykuły motoryzacyjne, głównie:

  • przenośne zespoły prostownikowe - prostowniki do ładowania akumulatorów BNW,
  • prostowniki do ładowania akumulatorów z funkcją wspomagania rozruchu BOOSTER,
  • ładowarki impulsowe LTI,
  • sprężarki na napięcie zasilania 12V DC lub 24V DC,
  • gniazda wtyczkowe na szynę TH 35,
  • inne akcesoria.

Ponadto na zamówienie są produkowane:

  • zasilacze niskiego napięcia,
  • ładowarki baterii,
  • transformatory radioelektroniczne małej mocy,
  • transformatory mocy bezpieczeństwa,
  • transformatory głośnikowe,
  • elektromagnesy i cewki.

Dysponujemy parkiem maszynowym pozwalającym na realizację własnej produkcji a także na podjęcie współpracy w zakresie wykonywania usługowego :

  • przetwórstwa tworzyw sztucznych na wtryskarkach WELTEC oraz FORMOPLAST ŻYWIEC,
  • obróbki mechanicznej blach: wykrawanie oraz gięcie na maszynach CNC (AMADA ARCADE 210 oraz AMADA HFB 50.20),
  • obróbki mechanicznej na prasach mimośrodowych o nacisku 6,3 T; 10 T; 40 T; 60 T,
  • nawijania cewek na nawijarkach METEOR - średnica drutów od 0,06 mm do 1,6 mm,
  • zgrzewania trzpieni gwintowanych od M3 do M8.

Zapraszamy na naszą stronę www oraz do współpracy!

 

Jesień i zima to najtrudniejszy okres czasu dla akumulatora w Twoim pojeździe.

Okres zimowy jest trudny dla każdego użytkownika samochodu, szczególnie gdy występują problemy z uruchomieniem silnika. Jednym z bardziej obciążonych elementów samochodu jest akumulator, ponieważ niskie temperatury wpływają negatywnie na jego pojemność. Dodatkowo jazda na krótkich odcinach, niedoładowanie akumulatora, pobór prądu przez urządzenia typu: radio, klimatyzacja, GPS, może powodować problemy z uruchomieniem silnika. W takim przypadku warto regularnie używać prostownika w celu doładowania akumulatora, a dzięki temu można przedłużyć jego żywotność. W akumulatorach obsługowych (kwasowe z ciekłym elektrolitem) należy regularnie kontrolować poziom elektrolitu. Powinien on być na tyle wysoki, aby zakrywał płyty w nim zanurzone. Jeśli poziom elektrolitu jest niższy niż górna krawędź płyt akumulatora, konieczne jest jego uzupełnienie wodą destylowaną. Dodatkowo, należy zabdać o jakość połączeń zacisków (klem) akumulatora, połączeń masowych.

Stan akumulatora można ocenić na 2 sposoby.
1. Za pomocą miernika uniwersalnego - z uwagi na różną dokładność mierników można przyjąć tolerancję +-0,1V.
Pierwszy pomiar (podstawowy) wykonać nie uruchamiając silnika pojazdu. Należy sprawdzić miernikiem napięcie na zaciskach akumulatora, które powinno wynosić 12,5V–13V. W przypadku niższego napięcia i jeśli ostatnio samochód nie poruszał się na krótkich odcinkach, możliwe jest, że mamy do czynienia ze zbyt niskim napięciem ładowania przez alternator.
Sprawdzenie stanu ładowania przez alternator wykonujemy uruchamiając silnik samochodu i po kilku minutach pracy silnika oraz przy włączonych odbiornikach prądu (światła, radio itd.) ponawiamy pomiar napięcia na zaciskach akumulatora. Wynik między 13,9V a 14,5V oznacza, że napięcie ładowania jest prawidłowe. W przypadku gdy na następny dzień napięcie akumulatora jest zbyt niskie, prawdopodobnie problem jest po stronie akumulatora lub innego urządzenia w samochodzie (pojeździe), które mimo wyłączenia nadal pobiera prąd z akumulatora. Wówczas konieczne jest przeprowadzenie dodatkowej diagnostyki.

2. Pomiar gęstości elektrolitu i stan naładowania akumulatora

Gęstość elektrolitu [g/cm3] Stanu naładowania akumulatora
powyżej 1,28 zbyt duża gęstość elektrolitu
1,24-1,28 pełny stopień naładowania akumulatora
1,2-1,24 należy doładować akumulator
1,15-1,2 akumulator wymaga natychmiastowego naładowania
poniżej 1,15 akumulator może ulec zasiarczeniu (trwałemu uszkodzeniu)
poniżej 1,1 akumulator jest zupełnie rozładowany (uszkodzony)

Elektrotechniczna Spółdzielnia Inwalidów ELSIN

ul. Bolesława Prusa 10
57-200 Ząbkowice Śląskie

Prezes Zarządu tel 690 479 023 mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat tel 690 479 044 mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sprzedaż tel 690 478 429 mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dz. Technologiczny tel 690 478 426 mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zaopatrzenie tel 690 479 044 mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Księgowość tel 669 216 680 mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy na naszą stronę www oraz do współpracy!